Druhé kolo OPEN ligy proběhlo v Nevcehli

Vydáno dne 10. 06. 2008 (6543 x přečteno)

Druhá soutež ligy proběhla za účasti 26 družstev mužů a 8 družstev žen. Na pohárové umístění v kategorii mužů bylo opět nutno zaběhnout čas pod 18 vteřin.
Článek napsal Milka z Nevcehle.

XIII. ročník soutěže O pohár SDH Nevcehle probíhal v neděli 8.6.2008 v areálu SDH Nevcehle "U komára". Soutěž byla zařazena do I. ročníku Jihlavské "Open" ligy v požárním útoku.

Do zamračeného počasí přijelo závodit 26 družstev mužů a rekordních 8 družstev žen. Závodit přijela všechna družstva z okolí, která jezdí Extraligu. "Zatrénovat" si přijel Urbanov, Trnava, Petrovice. Letos bohužel jen jako diváci přijeli vítězové jednoho z předchozích ročníků, borci z Čechtína.

Jako první se na start závodu postavil pořadatel jednoho závodu letošního ročníku Jihlavské "Open" ligy, do které se i soutěž v Nevcehli počítá. Družstvo Jakubova se svým časem 25,09 (PP 24,54) jistě nebylo spokojeno a muselo se obejít bez bodů.

Spokojenost se svým výkonem naopak neskrývali sousedé ze Sedlejova. Čas 17,68 (LP 17,62) znamenal jejich letošní nejlepší čas a po několika letech vystoupali v Nevcehli opět na stupně vítězů, tentokrát na druhou příčku.

Třetí místo na soutěži brali "plantážníci" z Dolních Němčic za čas 17,90 (PP 17,24). Patnácti body za třetí příčku se kluci dostali do vedení Open ligy. Včera na prvním závodě ligy v Brtnici byli totiž druzí ...

Čtvrté místo na soutěži získala za čas 18,00 (LP 17,78) Želatava (TR) s výraznou posilou na levém proudu v podobě Myšáka z Plumlova - Urbanova.

S pátým místem a s časem 18,23 (LP 17,73) se museli spokojit sousedé z Urbanova.

Ostatní družstva, která pomýšlejí v celkovém hodnocení ligy na nejvyšší příčky se do finále neprobojovala. Předín 18,39 (LP 17,24), Panská Lhota 18,77 (LP 18,23) ...

Většině favoritů se v Nevcehli také příliš nedařilo. Každoroční účastník soutěže, Žďár (JH) skončil na levém proudu s nezapojenou proudnicí (PP 17,62). "Tragédi" (tragédií nazvali svůj útok sami kluci) z Petrovic pro změnu chyba na proudu pravém (LP 17,90). Vítěz Třebíčské ligy 2006 Budíkovice také s neplatným pokusem. Horký favorit všech závodů, kterých se zúčastní Trnava, po pomalé vodě s mašiny brala až poslední bodovanou, patnáctou příčku za čas 21,63 (LP 21,36).

Jako jedni z posledních družstev se postavili na start domácí, Nevcehle. Jasně potvrdili, že je doma velice těžké je porazit a i přes prostřiky pohodlně s časem 16,96 (LP 16,69) zvítězili.

Překvapením, či příjemným zpřestřením soutěže byla účast družstev, která jsme vloni ještě moc nevídali, nebo ještě vůbec neviděli. Družstvo Krasonic (JI) na pravém proudu 18,17 (!!). Velice sympatické družstvo hasičů z Třeštic (JI) přijelo snad na první závody vůbec. Ke všeobecnému příjemnému překvapení přijeli na závody s nově opravenou Tatrou V3S. Mladé naděje z Nevcehle B se potřebují trochu vyzávodit a jistě budou v budoucnu podávat stejné výkony, jako předchozí družstva domácích.

Po skončení základního kola pokračovalo pro mužskou kategorii finále pěti nejlepších týmů základního kola + jeden tým vylosovaný, o tradiční cenu: živé sele.

Družstva ve finále vesměs své útoky kazila. Za zmínku stojí snad jen Želetava, kdy Myšák na levém proudu srazil za 16,91.

Domácí Nevcehle nastoupila do finále jako poslední. Podeváté ze třinácti ročníků soutěže v Nevcehli zůstává pečené sele ke spokojenosti domácích fanoušků doma. Nevcehle letos vyhlásila útok na ty nejlepší časy a ve finále zvítězila časem 16,69 (PP 16,42).

Článek z ženské kategorie od Anety H.

V kategorii žen se v Nevcehli sjel historicky nejvyšší počet družstev, osm týmů žen tahle soutěž ještě nezažila a nutno říci, že bylo na co koukat.

Jako první se na základně připravily holky z Rozseče s Lůcou Vítů (Chembers) z Nevcehle na pravém proudu a zadařilo se jim velice dobře. Výsledný čas 19,71 (PP 18,06) znamenal na dlouho vedení v soutěži a konečné druhé místo.

Druhým týmem na startu byly sousedky se Sedlejova. Den před tím vyhrály 1. kolo open ligy v Brtnici, ale v Nevcehli se jim nedařilo. Uzel na céčku pravé proudařky znamenal výrazný prostřik a čas 25.64 (LP 21,52) až poslední osmé místo.

Také ostatní družstva ukázala, že na "jihlavsku" ženy neběhají vůbec špatně. Kromě Rozseče dokázaly pokořit hranici 20 vteřin ještě hasičky ze Dvorců (TA) s časem 19.88 (PP 18,50). I časy Radonína (20.48), Boršova (21.85), Chotěmic (21.96) a Kněžic (23.23) lze považovat za poměrně slušné. Doufám, že tyto tými přijedou zabodovat i na historicky první závod Extraligy ČR na našem okrese, do Sedlejova 20.7.2008..

My jsme si daly další šestnáctku (16.85, Katka nalevo 16.14) a spravily si náladu po včerejší nevydařené soutěži v Květinově

Aktualizace 12.6.08

Na firesportu je možno sledovat průběžné pořadí. Upozorňuji že se jedná o neoficiální pořadí. Oficielní bude pouze na stránkách www.openliga.cz včetně uvedení komu byly body uděleny. Zatím za neúčast na nástupu v soutěži v Brtnici  v počtu 4 lidí nebyly uděleny body - muži Sedlejov, Mirošov a ženy Kněžice.