Sedlejov 3.8.2008 – 7.kolo OPEN ligy

Vydáno dne 05. 08. 2008 (6043 x přečteno)

Jediným časem pod osmnáct vteřin si zajistily vítězství Sedlatíce. V ženské kategorii ukořistil vítězství domácí Sedlejov. Zúčastnilo se 24 družstev mužů a 9 družstev žen.

Za hustého deště se začali sjíždět soutěžící v neděli do Sedlejova na další závod OPEN ligy. Počasí se ale nakonec umoudřilo a nástup byl proveden již za skoro slunečného počasí. To nakonec vydrželo, i přes občasný vítr, po celé odpoledne.

Jako první se na start postavila Stará Říše a po problémech dokončila v čase  21.38s. Následovalo eNko Rozseče , po nich Kněžice a 19.39s. Krasonice, kterým se zatím také příliš nedaří, předvedly čas 23,64 (LP 19,06s)

Na pátém místě startoval domácí Sedlejov, ale čas 18,84s stačil nakonec jen na šesté místo. Radkov předvedl svůj stabilní výkon a čas 19,31s. A i přesto, že neoslňuje nízkými časy, díky pravidelnému bodování se drží na devátém místě v průběžném pořadí.

Následoval pokus Boršova -19,81, N Nové Říše, 26,72s v podání Mirošova. Domácí B družstvo začalo vyrovnávat svoje výkony a čas 19.69s znamenal konečné 11.místo. Dolní Němčice opět se záložními proudaři předvedly jeden z nejslabších letošních výkonů – čas 20.11s a tentokrát jen dva body do tabulky. Přesto zůstávají stále v čele průběžného pořadí se slušným náskokem.

Pavlovu se v Sedlejově příliš nezadařilo a po prostřiku a času 19,20s zůstaly na konečném 7.místě. Po Radonínu, který nedokončil,  se na start postavilo další družstvo z Třebíčska – Želetava , podařilo se jí napravit svoje zaváháni z Markvartic a časem 18.17s obsadila druhé místo a v průběžném pořadí se posunula na 4.místo. Po nich předvedlo další povedený útok družstvo Horek časem 18,67s.

Hned po Horkách se zadařilo dalšímu pravidelnému účastníkovi ligy – Jakubovu, s časem 18,33s skončili nakonec třetí.

Jako dvacáté odstartovaly Sedlatice a jediným časem pod osmnáct vteřin na dnešním závodě si řekly o prvenství – 17,63s. Další pravidelný účastník ligy – Předín – časem 18,79s těsně předběhl domácí a dostal se tak do finále pěti nejlepších. Český Rudolec bohužel po problému na rozdělovači nedokončil a Stanoviště, Sokolí a Markvartice již svými časy do finále nezasáhli.

Ihned po prvním byly terče přemístěny blíž a následovalo finále mužů.
Ve finále byly k vidění velmi podobné časy, vítězství z prvního kola nakonec obhájily těsně Sedlatice před Želetavou a Předínem.

Po finále se rozběhla kategorie žen.
Radonín po problémech vzadu skončil časem 22.17 šestý. V průběžném pořadí třetí Rozseč potvrdila toto pořadí i na tomto závodě s časem 19.89s skončila třetí.
Čtvrté na start se postavilo družstvo Sedlejova. Bohužel při pěkném útoku vypadl proud a čas tedy nebyl změřen. Sedlejov musel nakonec startovat ještě jednou na konci startovního pole. I při opakovaném pokusu ale holky  potvrdily svoji formu a časem 18,16s si jasně řekl o vítězství. Předín a Boršov zůstaly s časy 21,53s a 20,85s za medailovými pozicemi.

Na závěr byly rozdány ceny pro družstva od 20 místa v mužské kategorii a od sedmého v ženské. Oceněny byly i individuální výkony – nejlepší proudaři, kteří byly tentokrát dva protože čas 17,63 u Sedlatic byl dosažen na obou terčích. V kategorii žen si odnesla cenu proudařka Rozseče za terč sražený v čase 17.76s
Nově byl ohodnocen i nejrychlejší zadek a  cenu obdrželo družstvo Pavlova.

Celkové pořadí se tedy po závodu v Sedlejově opět zamíchalo.
První sice zůstávají Dolní Němčice, ale na dohled už mají Sedlatice. Následuje menší odstup a v rozpětí pouhých dvaceti bodů je Předín, Želetava, Urbanov, Pavlov, Horky a Panská Lhota, o dva body dál zaostává ještě Sedlejov a Radkov. Do konce ligy zbývají tři závody a ještě poměrně dost bodů na rozdílení.

V ženské kategorii si už rýsují první tři místa a vypadá to že se bude rozhodovat mezi Sedlejovem, Radonínem a Rozsečí. S větším odstupem je už následuje Předín, Sedlatice, Hojkov a Boršov.

Další kolo nás čeká 23.8. v Dolních Němčicích na nové dráze a vzhledem k vyrovnanému pořadí uvidíme co nám předvedou družstva na tomto závodě.